RETAIL DESIGN STEZKA

 

Vítejte na stezce, která popisuje zajímavá řešení designu obchodů v centru Brna! Retail design je náročný obor, který vyžaduje nesnadný průnik odlišných specializací interiérového a grafického designu. Většina řešení je plná klišé a polovičatých řešení, stezka proto vybírá některé z kvalitních pozitivních příkladů a přibližuje příběh vzniku designu, skrytou symboliku a pozadí vizuálů, které obyvatelé mnohdy denně vídají, ale neví o nich.

 

Kapesní verze

Stezku můžete rozjet kliknutím na modrou ikonu dole na stránce nebo tudy. Funguje na počítači, na tabletu i v mobilu.

20 zastávek

Stezka startuje v Café Atlas na Žerotínově náměstí. Poslední zastávka Kavárna Era je mimo trasu pro nadšené zájemce.

Free!

Stezka je dostupná online, non stop a zdarma.

  • Retail design stezka vznikla v rámci OFF programu Bienále grafického designu ve spolupráci Retailoko.cz s Moravskou galerii v Brně, Kreativním Brnem za podpory Statutárního města Brna.
  • Výběr zastavení má na svědomí Veronika R. Nováková, která dramaturgicky řešila i zbytek OFF programu Bienále na téma Vizuální smog vs Retail design.
  • Obchody byly vybrány nezávisle a neplaceně podle kvality řešení, zajímavosti příběhu vzniku, polohy pro schůdnost stezky a zaměření kvůli rozmanitosti provozoven.
  • Procházky po stezce proběhly v rámci OFF programu, další se uskuteční pravděpodobně na podzim – sledujte FB.
  • Zkrácená tištěná verze stezky je k dispozici zdarma mimo jiné v prostorách Moravské galerie a na zastaveních stezky.
  • English version coming soon!

START!

Kliknutím na ikonu spustíte samotnou stezku.

Program podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Česká centra, Trávníček Kořínek, Moravia pivovar, Modely, Univerzitní kino Scala, Archspace, A2, art + antiques, Artmap, Designum, Dolce Vita, ERA21, Font, Slanted, Student agency, Xantypa.Výstava se koná pod záštitou: Ministerstvo kultury České republiky, Ing. Jiří Havlíček, MBA, ministr Ministerstva průmyslu a obchodu, JUDr. Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje, Ing. Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna.
Doprovodný program Bienále Brno se koná ve spolupráci s Kanceláří náměstka primátora pro oblast Smart City.