VAVAVOOM | design: Aparat.

KOMENTÁŘ DESIGNÉRŮ

Chrám vůně
Decentní interiér, vůně kadidla a noční nasvícení prostoru parfumerie působí magicky až sakrálně. Inspirovali jsme se proto gotickými architektonickými prvky (lomený oblouk, vitráže) ve vztahu k nedaleké brněnské dominantě – katedrále Sv. Petra a Pavla. Naším cílem bylo navrhnout výlohu, která získá pozornost, ale nenaruší minimalistický koncept obchodu. Duhová fólie na výloze odkazuje na katedrální vitráže. Výřez ve fólii směřuje pozornost na stojan určený k prezentaci vybraného produktu, který bude možné prakticky využívat i po skončení festivalu. 

OBCHOD

Cílem Vavavoom je přinášet jedinečné zážitky z nákupu řemeslných niche parfémů, luxusní přírodní péče o pleť i tělo a make-upu. 

 

Aparat.

Aparat. je grafické studio a nakladatelství založené v roce 2015. Pro globální klientelu pracuje na komerčních i uměleckých projektech se zaměřením na publikační design a branding. Koncept instalace vytvořila Valentýna Filípková.

Portfolio a kontakt najdete na jejich webu.

HODNOCENÍ ODBORNÉ POROTY

Využití skla výkladce a jeho barvy bez dalších grafických prvků je logické, ale zároveň velice originální. Barevnost je silná, luxusní, výrazná, přesně jako prodávané produkty – exkluzivní parfémy. Výloha působí okouzlujícím dojmem, přitom je minimalistická a velmi malé velikosti. Velkým plusem je také jednoznačně její dlouhodobá využitelnost a nenásilná, ale výrazná vazba ke katedrále Petrov jako dominantě města Brna.