Reportáž z Kyjova z roku 2029 připravila přímo z terénu Veronika Rút.

Kyjovská sladká vlna 20. let 21 století udělala díru do světa a město se stalo poutním místem všech, kteří vyznávají cukrem nasycené a tučné pokrmy. Nejeden sugar-free bezlepkový vegan cestou kolem Kyjova zapochybuje nad svou životní volbou. Ještě v roce 2019 ale nic nenasvědčovalo tomu, že má Kyjov takový potenciál pro sladký život.

Před deseti lety se mezi mladými tradovalo, že v Kyjově nic není. Absolventi spíš prchali do větších měst za prací a vracel se jen málokdo. V současné době hotely často hlásí plno a mladí se zde usazují, přestože třeba původně zázemí v Kyjově nemají. „Když víš, co chceš, můžeš si dovolit v Kyjově zůstat a zařídit si to jak je libo, ne jak pískne šéf v korporátu,“ poznamenává dnes freelancer Bořivoj (31), který se sem přestěhoval v roce 2026 s manželkou až z dalekého zahraničí (čti: z Prahy). „Cpeme se čím chceme a nikdo nás nesoudí. Zjistila jsem, že nejvíc mi škodí stres z diet, ne cukr jako takový,“ doplňuje Svatava od vedlejšího stolu v dnes světově proslulé Králíčkově cukrárně a blaženě do sebe tlačí třetí Kyjovskou rolku. 

Všechno to začalo postupně kolem roku 2020. Ve městě se vyrojila řada akcí, které dnes zaujímají místo v každodenním životě místních a těší přepracované příchozí ze všech koutů blízkého i vzdáleného okolí. Každý dnes ví, že v Kyjově mají patent na sladké. Málokdo ale ví, že věhlasné „kyjovské patenty“ jsou velmi starou tradicí uvnitř většiny místních rodin a nebýt jedné hospodské potyčky na jaře 2021, možná by tradice nikdy nevyšla na tak výrazné světlo světa.

V místní hospodě vznikl spor o to, která ze dvou rodin dělá lepší kyjovské patenty – tradiční bramborové placky s povidlím a mákem. Navzájem se obviňovali z přeslazenosti nebo nedochucenosti tak dlouho, až se rozhodlo, že dojde k veřejnému klání o nejlepší kyjovský patent na náměstí v centru města. Není zcela podstatné, kdo tehdy klání vyhrál, výhra byla ostatně snědena neznámým výtržníkem ještě před předáním, festival kyjovských patentů tím ale zažehnul svůj první ročník a od té doby se klání koná každý rok znovu. Prvenství s nabízením kyjovských patentů pro návštěvníky patří místní vinárně pod radnicí, která je začala nabízet už od roku 2019. Oblíbenosti delikatesy a klání na náměstí pak využil také místní mladý podnikavec a založil v centru konkurenční provozovnu servírující kyjovské patenty s novými, provokativními příchutěmi (kaštany a zázvor) a získal si oblibu především mezi mladými. Od roku 2023 se proto v Kyjově soutěží o nejlepší patent veřejně každý den a o víkendech se na specialitu sjíždí lidé z celého okolí.

V dnešní době sugar-free hnutí a jídel bez živočišných produktů je Kyjov jednou z posledních bašt tučných a sladkých pokrmů s pravým lepkem. Kyjov je město požitků a hrdě nese tradici původních receptur. Poslední dietolog byl rituálně vyhnán kyjem za město na podzim roku 2024. Místní nemocnice má dobrou pověst, proto se rozhodlo, že nějaká ta cukrovka sem tam nezaškodí a Kyjov půjde cestou požitkářského života.

 

Dokumentace obalů kyjovských patentů z vinárny pod radnicí z roku 2019.

Jednou z hlavních atrakcí je také schopnost místních zpomalit a střízlivě zhodnotit jakýkoli nový trend. Na lokální tradici stavění budov ve stylu, který byl populární naposledy 20 let zpátky, navázal svérázný festival 20 let staré populární hudby, který se každé léto koná přímo na náměstí. Loni se v legendární Krůtě – obchodu s  krůtím masem s bizarním komoušským interiérem vecpaným do secesního domu – natáčel videoklip holandské popové superstar. V roce 2023 se totiž majitel obchodu rozhodl využít potenciálu své secesně–komoušské provozovny, dotáhnout označení, vizuální styl i nabídku do absolutní dokonalosti a svérázná estetika si rychle získala pozornost designových webů v Čechách i v zahraničí. Místní jsou pochopitelně potěšeni, že rarita hvězdu zaujala natolik, že se rozhodla ji využít pro své nové album, ale zůstávají zdrženliví. Sama hvězda si bude muset 20 let počkat na to, jestli se do kyjovského  pomalého výběru nejlepší populární hudby propracuje a teprve potom si u místních dobude respekt.

Původní řešení provozovny Krůta před redesignem interiéru a rebrandingem (rok 2019).

Na povzbuzení skomírajících obchodů na náměstí po hospodářské krizi na začátku roku 2020 se podíleli sami obyvatelé, když svépomocí vytvořili největší galerii krojů pod širým nebem. Pod heslem „kroj do každé výlohy“ celá řada rodin vybrala jeden ze svých krojů a ten vystavila ve výloze spřáteleného obchodníka. Spousta návštěvníků proto míří do Kyjova právě obdivovat nádherně zdobené kroje za výlohami většiny podniků na náměstí. Některé výlohy s folklorními motivy kolidují, jiné je doplňují, zajímavý přístup ale přitahuje pozornost a řadu návštěvníků, kteří pomáhají malým prodejcům odolávat odlivu lidí do nedalekého nákupního centra. Folklorem tak město neožívá jen jednou za čas v rámci tradičních slavností, ale chlubí se jím každý den komukoli, kdo do města zavítá.

Po omezení parkování na náměstí a přesunu aut na sousední plochu za radnicí vznikl přátelštější prostor pro pobyt na náměstí a tempo pohybu se zpomalilo na úroveň lázeňského povalování. V kombinaci s místní kulturou cukrů a tuků tak lze mluvit o lázeňském městě, které sice možná neprospěje fyzickému zdraví, rozhodně ale oblaží ducha a oslabí zažitý princip potravinového sebetrýznění dietami. Což beztak se zdravím výrazně souvisí. Dobrou změnou bylo také povolení mini zahrádek zdarma pro obchodníky na náměstí i v přilehlých pasážích – tím se výrazně změnila atmosféra náměstí jako prostoru k setkávání a lebedění.

Hlavní prim ale ve městě hrají samotní schopní podnikavci. Příležitost za pačesy chytil majitel už dávno věhlasné Králíčkovy cukrárny, které chyběla lákavá úprava interiéru a příjemné posezení. Majitel dotáhl k dokonalosti vlastní speciality jako Kyjovská rolka nebo Kyjovský mls a tím se přidal ke kyjovské sladké vlně na začátku 20. let 21. století. Po roce 2022 se jim povedlo svépomocí za podpory nejvěrnějších hostů  upravit interiér do původní historické podoby a receptury, estetickou kvalitu zákusků i servis vytáhli tak vysoko, že k nim chodí do učení i cukráři z velkých měst. Kdo se neučil dělat šlehačku u Králíčka v Kyjově, ten o cukrařině prostě nic neví. Před dvěma lety byla poptávka po poctivých sladkostech i kávě za dobrou cenu tak vysoká, že musela cukrárna dohodnout s městem letní expanzi do přilehlého parku. Zároveň se chytila nové příležitosti a začala ve vozících nabízet zmrzlinu a kávu i na druhém konci parku. Záměr byl podpořen instalací veřejných toalet v parku a od té doby je předtím spíš průchozí parčík centrem vegetění i setkávání.

V Kyjově možná nemají všechny trendy hned, ale to je právě ta věc, za kterou tam dnes (na jaře 2029) míří tolik návštěvníků – za zpomalením. Umění užívat si a pořádně si osladit život – na to prostě mají patent jen v Kyjově.

Interiér Králíčkovy cukrárny na historických fotografiích a původní stav Kyjovské rolky těsně předtím, než byla dotažena k dokonalosti a proslavila se (2019).

Věnováno všem akčním obyvatelům Kyjova jako vtípek a vzpomínka na procházku, diskuzi a víno v Pražírně Kyjov 6. 4. 2019